DOSTLUK KAZANSIN

Hollanda’da önümüzdeki Salı günü Amsterdam Johan Cruijff stadyumunda Şampiyonlar Ligi karşılaşması Ajax – Beşiktaş için hazırlıklar devam ediyor...


  • Kayıt: 27.09.2021 10:53:49 Güncelleme: 27.09.2021 10:56:15

Hollanda’da önümüzdeki Salı günü Amsterdam Johan Cruijff stadyumunda Şampiyonlar Ligi karşılaşması Ajax – Beşiktaş için hazırlıklar devam ediyor.

Salı günü saat 18.45’te oynanacak maç öncesi Hollanda Beşiktaşlılar Derneği yönetim kurulu başkanı Aykut Torunoğulları ve başkan yardımcısı Hacı Murat Aslan gece gündüz demeden çalışmaları sürdürerek Beşiktaş futbol takımının Hollanda’ya gelişinde en iyi şekilde karşılanıp desteklenmesi için gayret gösteriyorlar.

Çalışmaların devam ettiği Beşiktaş derneğinde Aykut Torunoğulları ve Hacı Murat Aslan ortak yaptıkları açıklamada,

“ Türkiye, genellikle birinci nesilin ve ikinci nesilin doğduğu, büyüdüğü anavatanımızdır. Hollanda, üçüncü ve dördüncü nesilin doğduğu, büyüdüğü, eğitimini aldığı, atalarımızla birlikte çalışarak ekmeğimizi kazandığımız, doyduğumuz ikinci vatanımızdır. Bu sebeple Ajax kulübü ve Beşiktaş kulübü de bizim takımlarımız.

Salı günü oynanacak maçta dostluk kazansın istiyoruz. Tüm seyircilere fairplay centilmenlik içerisinde kardeşçe hiçbir olaya meydan vermeden maçı seyretmelerini istiyoruz. Gönlümüz, kalbimiz Beşiktaş’ın kazanmasından yanadır.

Son oynanan Altay-Beşiktaş maçında sakat olan futbolcularımızdan dolayı eksik kadroyla çıkarak maçımızı oynadık, 2-1 mağlup olmamız, üç oyuncunun daha sakatlanması bizleri üzmüştür. Teknik heyetimiz sakatlıklar dolayısıyla Ajax maçına 11 futbolcuyu çıkarmakta zorlanmaktadır. Bu zor duruma rağmen takımımızın en iyi şekilde hazırlanıp maça çıkacağına inanıyoruz.

Beşiktaş taraftarı olarak takımımızın iyi ve kötü gününde her zaman yanındayız ve sonuna kadar en iyi şekilde desteğimizi sürdüreceğiz” diyerek sözlerini tamamladılar.

Den Bosch / Mustafa Koyuncu