AGB şampiyonluğu kıl payı elinden kaçırdı

Son haftaya ikinci sırada giren Amsterdam Gençler Birliği (AGB), zorlandığı maçta son dakikaya kadar mücadele ederek sahadan 3 puan ile ayrılmasını bildi ama S.V. Kampong'un son dakikada gol bulmasıyla şampiyonluğu elinden kaçırdı...


  • Kayıt: 06.06.2022 21:05:28 Güncelleme: 06.06.2022 21:07:14

AGB şampiyonluğu kıl payı elinden kaçırdı

Son haftaya ikinci sırada giren Amsterdam Gençler Birliği (AGB), zorlandığı maçta son dakikaya kadar mücadele ederek sahadan 3 puan ile ayrılmasını bildi ama S.V. Kampong'un son dakikada gol bulmasıyla şampiyonluğu elinden kaçırdı.

Kendi maçını kazanması ve rakibinin puan kaybetmesi durumunda şampiyonluğunu ilan edecek olan AGB, şampiyon olan S.V. Kampong takımının S.V. Hillegom'u son dakikada bulduğu gol ile 2-1 yenmesi sonucunda ligi 60 puanla ikinci sırada tamamladı.

''Üzgünüm ama gururluyum''

Taraftarların çok büyük ilgi gösterdiği şampiyonluk maçını heyecan içerisinde izleyen AGB Başkanı Orhan Aslan; ''Üzgünüm ama bir o kadar da gururluyum. Son dakikaya kadar savaşıp bu heyecanı bize yaşattıkları için takımımla gurur duyuyorum. 

Maalesef bu maçtan sonra Hoofdklasse Ligine çıkamadık ama play-off maçlarından sonra çıkacağımızdan eminim. Bu sezon çok iyi performans gösteren teknik heyetimize, futbolcularımıza ve aynı zamanda bizi her koşulda yalnız bırakmayan taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Ligi şampiyon olarak tamamlayan S.V. Kampong takımını da tebrik ediyorum.'' dedi.

''Play-off maçlarına herkesi bekliyoruz''

Karmaşık duygular içerisinde olduğunu belirten Mehmet Cılızoğlu(Penningmeester); Sahadaki futbolcularımızın mücadelesi, hırsı, azmi bizleri inanılmaz derecede sevindirse de, şampiyonluk için yarıştığımız rakibimizin maçından gelen haber ile üzüldük. İnşallah olay-off maçları sonucunda hoofdklasse'ye çıkarız. Her geçen gün gelişen klübümüze de bunun çok yakışacağını düşünüyorum. Bizleri bugün yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum. Play-off maçlarına da herkesi aynı coşkuyla bekliyoruz.'' dedi.

İlk play-off maçını 12 Haziran' da oynayacak olan AGB, galibiyet halinde ikinci maçını 19 Haziran'da bu turu da geçmesi durumunda da final maçını 26 Haziran 2022'de oynayacak.