Hollanda'da Yaşayan Gurbetçi Sporcular İçin Sponsor Desteği Çağrısı

Türkiye Kickboks Federasyonu Milli Takım Baş Antrenörü Cihangir Akbaş, Hollanda'da yaşayan gurbetçi sporcuların milli takıma kazandırılması için sponsor desteği çağrısında bulundu...


  • Kayıt: 24.11.2023 20:08:53 Güncelleme: 26.11.2023 21:06:38

Hollanda'da Yaşayan Gurbetçi Sporcular İçin Sponsor Desteği Çağrısı

Akbaş, 30 yıldır kickboks, taekwondo, muay thai, boks, wushu, kyokushin karate ve MMA sporlarında sporculuk ve antrenörlük yaptığını belirterek, "Türkiye Kickboks Federasyonu Milli Takım Baş Antrenörü ve Türkiye Kickboks Federasyonu Teknik Kurul üyesiyim. 

14 yıllık antrenörlük tecrübemde binlerce sporcumu ulusal ve uluslararası platformda 30'un üzerinde Avrupa ve dünya dereceli milli sporcu yetiştirdim. 2018 yılı kulüpler Avrupa Kickboks şampiyonluğu kazandık" dedi.

Akbaş, Hollanda'ya 2022 yılı mart ayında MMA Dünya Şampiyonası için geldiğini ve burada ETA FIGHT CLUB spor kulübü şirketi kurduğunu söyledi. 

Hollanda'da yaşayan gurbetçi sporcuların milli takıma kazandırılması için çalışmalar yürüttüğünü belirten Akbaş, 

"Hollanda'da doğmuş büyümüş Türk vatandaşı sporcularımızın kendi ülkesini, yaptıkları mücadele sporlarında ay yıldızlı bayrağımızı uluslararası platformda dalgalandırmaları, milli ve manevi duyguları yaşamaları adına Türk Milli Takımımız adına maçlara katılması ile ilgili çalışmalar yürütmekteyim. 

Ancak bu çıkmış olduğumuz mücadelede Hollanda'da yaşayan değerli Türk iş insanlarımızın malzeme ve tesis kiralanmasında sponsor desteğine ihtiyaç duymaktayız" diye konuştu.

Akbaş, sponsor desteğinin sağlanmasının, Hollanda'da yaşayan gurbetçi sporcuların milli takıma kazandırılması ve uluslararası arenada ülkemizi temsil etmelerinin önünü açacağını kaydetti.

Cihangir Akbaş, Hollanda'da yaşayan gurbetçi sporcuların milli takıma kazandırılması için sponsor desteği çağrısında bulundu. 

Sponsor desteğinin sağlanması durumunda, Hollanda'da yaşayan gurbetçi sporcuların uluslararası arenada ülkemizi temsil etmelerinin önünün açılacağı belirtildi.

İletişim adresi:

Instagram : etafightclub ve cihangir.akbas

Facebook: Cihangir Akbaş

Tel: 0685595563

Mail:cihangirakbasmhp@gmail.com

Amsterdam /Furkan TURGUT