Türkiye-Hollanda Dostluk Anlaşması’nın 100. Yılında Futbol Sahasında Buluştular

Hoek – Türkiye-Hollanda Dostluk Anlaşması’nın imzalanmasının 100. Yıldönümü münasebetiyle U-17 Kız Milli Futbol Takımlarımız, Hollanda’nın Hoek şehrinde dostluk maçı oynadı...


  • Kayıt: 17.03.2024 19:45:26 Güncelleme: 17.03.2024 19:45:26

Türkiye-Hollanda Dostluk Anlaşması’nın 100. Yılında Futbol Sahasında Buluştular

Büyükelçi Selçuk Ünal, Rotterdam ve Amsterdam Başkonsoloslarımız, Hollanda Futbol Federasyonu yetkilileri ve Hollanda Dışişleri Bakanlığı’ndan yetkililer maçı tribünden takip ettiler.

Maç öncesi bir konuşma yapan Büyükelçi Ünal, “U-17 Kız Milli Futbol takımlarının Avrupa Şampiyonası çerçevesinde bir araya geldiği müsabakalarda Türkiye ve Hollanda takımlarının maçı vesilesiyle Hoek’te olmaktan memnuniyet duyuyorum.” dedi.

Dostluk Anlaşması’nın 100. Yılı Kutlanıyor

1924 yılında imzalanan Dostluk Anlaşması’nın 100. yıldönümünü Hollandalı dostlarımızla birlikte kutladıklarını belirten Ünal, “100. Yıl faaliyetlerimizi genç sanatçı değerlerimizin çalışmaları ile başlatmıştık. Bugün genç futbolcu kızlarımızın dostluk maçıyla sürdürüyoruz. Zira gençlerimiz geleceğimizdir.” diye konuştu.

Futbol Dostluğu Perçinliyor

Ülkelerimiz arasındaki dostluğun esasen futbol ile perçinlendiğini vurgulayan Ünal, “İki ülkenin de birbirlerinin takımlarında oynayan pek çok futbolcusu bulunmaktadır. Hollanda’da 11 Türk futbol kulübü ve 1. Lig’de oynayan çok sayıda Türk futbolcu mevcuttur.” ifadelerini kullandı.

Sportmenliğe Tebrikler

Dostluk maçında sportmence oynayan tüm futbolcu kızlarımızı ve maçı kazanan Hollanda takımını tebrik eden Ünal, “Türk-Hollanda dostluğunun sonsuza kadar süreceğine inanıyoruz.” dedi.