Hollandalı İş İnsanı Mehmet Demirel'den Nevşehir Belediyespor'a Olağanüstü Genel Kurul Çağrısı

Hollandalı Türk iş insanı Mehmet Demirel, memleketi Nevşehir'de Nevşehir Belediyespor yönetimini olağanüstü genel kurula zorlamak için harekete geçti...


  • Kayıt: 27.06.2024 09:26:02 Güncelleme: 27.06.2024 09:26:02

Hollandalı İş İnsanı Mehmet Demirel'den Nevşehir Belediyespor'a Olağanüstü Genel Kurul Çağrısı

Hollandalı Türk iş insanı Mehmet Demirel, memleketi Nevşehir'de Nevşehir Belediyespor yönetimini olağanüstü genel kurula zorlamak için harekete geçti. Hollanda’da ünlü Göreme Yoğurt Ürünleri’nin sahibi olan gurbetçi iş insanının, Nevşehir'de alacağı sonuç merakla bekleniyor.

Demirel, Nevşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlediği basın toplantısında, Nevşehir Belediyespor’un başkan adayı olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Nevşehir Belediyespor kimsenin ego tatmini yaptığı bir kulüp değildir, bu şehrin marka değeridir ve namusudur.”

1985 yılından beri hem taraftar olarak hem de iş hayatı boyunca maddi ve manevi anlamda her yönüyle desteklediği Nevşehir futbolunda, önce Nevşehirspor ve sonrasında da Nevşehir Belediyespor’un başarısı için büyük bir çaba harcadığını belirten Demirel, kulübün mevcut borç durumu ve yönetim problemlerine dikkat çekti.

Demirel, hali hazırda Nevşehir Belediyespor’un 20 milyon TL’yi tutan borcunun bulunduğunu ve kulübün iyi yönetilemediğini vurgulayarak, olağanüstü kongrenin yapılmasının büyük bir zorunluluk haline geldiğini ifade etti.

“Nevşehir Belediyespor’daki bu kötü gidişin durdurulması için Nevşehir Belediyespor’a gönül veren biri olarak tüm bize inanan taraftarlarımız adına, yönetim kurulumuz adına, şimdiki yöneticilerin istifa edip acil olağanüstü kongre kararı almaları çağrımızı tekrarlıyorum. Daha güçlü bir Nevşehir Belediyespor ortaya koyabilmek için her türlü çalışmamızı yapıyoruz. En geç 5 Temmuz 2024 tarihine kadar takımımızın olağanüstü kongreye gitmesi gerekiyor. Zaman son derece önemli. Biz seçim istiyoruz, bu seçimde eğer şimdiki yönetim kazanırsa tebrik eder yanlarında oluruz. Bundan da kimsenin şüphesi olmasın. Bizim derdimiz Nevşehir Belediyespor’daki bu kötü gidişata son verebilmektir. Nevşehir Belediyespor hiçbir şekilde kişilerin egosunu tatmin ettiği bir takım değildir. Güçlü bir ekip oluşturuyoruz. Nevşehir Belediyespor’a gönül veren tüm taraftarlarımızın hoşnut kalacağı bir ekibi seçim sonrasında inşallah sahalarda göreceğiz, tüm çaba ve gayretimiz de bu yöndedir,” dedi.

Toplantıda, Demirel’in anlaşmaya vardığı Nevşehir Belediyespor Kulüp Teknik Direktörü Hakan Şimşek ve Sportif Direktör Çağrı Anıl Dinç de konuşma yaptı.

Yönetim Kurulu Üyeleri Belirlendi

Nevşehir Belediyespor Kulüp Başkan Adayı Mehmet Demirel’in yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluşuyor:

BAŞKAN:

- Mehmet Demirel

ÜYELER:

1. Salih Dirikoç

2. Esat Özaltın

3. Ali Akkoç

4. Çetin Ulukuş

5. Birsen Ülken

6. Ahmet Ertaş

7. Caner Çetinel

8. Serdar Yılmaz

9. Cuma Güngör

10. Fatih Civelek

11. Yunus Emre Çakır

12. Kenan Öztürk

13. Mehmet Elmacı

14. Ergün Akın

15. Muhittin Altaş

16. Sait Özcan

17. Ahmet Korkmazer

Demirel, güçlü bir ekip oluşturduklarını ve Nevşehir Belediyespor’a gönül veren tüm taraftarların hoşnut kalacağı bir ekibi sahalarda görmeyi hedeflediklerini belirtti.

Haber: Tarık OKAN