Kral Nerede? Hollanda'da Euro 2024 Krizi


  • Kayıt: 04.07.2024 14:20:04 Güncelleme: 04.07.2024 14:23:11

Kral Nerede? Hollanda'da Euro 2024 Krizi

BÜYÜK SORUN VAR

Cumartesi günü Türkiye ile Hollanda, Euro 2024 çeyrek finalinde karşı karşıya gelecek. Ancak Hollanda’da futbol heyecanının ötesinde farklı bir tartışma var: Kral Willem-Alexander nerede?

KRAL NEREDE?

Hollanda Kralı Willem-Alexander'ın, Avrupa Futbol Şampiyonası’ndaki maçlarda ortalarda görünmemesi dedikoduları alevlendirdi. Kraliyet muhabirlerine göre, kralın Cumartesi günü Berlin’de Türkiye maçında ya televizyonda görünmesi ya da stada gelmesi bekleniyor. Aksi halde büyük bir krizin patlak vermesi olası.

ROMANYA MAÇINA ÇIKMADI

Kral Willem-Alexander'ın, Hollanda'nın Romanya ile oynadığı son 16 turu maçında tribünde olması bekleniyordu. Ancak kral ortalarda görünmedi ve bu durum merakları daha da arttırdı.

KRALİYET MUHABİRLERİ SIKINTILI

Kraliyet muhabirleri, kralın şimdiye kadar olan maçlarda ortaya çıkmamasının endişe verici olduğunu belirtiyor. Willem-Alexander'ın, büyük bir futbol hayranı olması ve eşi Máxima ile her büyük spor etkinliğinde boy göstermesiyle biliniyor. Ancak Euro 2024’te görünmemesi dedikodulara yol açtı.

KRAL HASTA MI?

Euro 2024'te İngiltere Prensi William, Danimarka Kralı Frederik, İspanya Kralı Felipe ve Belçika Kralı Philippe gibi birçok Avrupa kraliyet ailesi üyesi ülkelerine destek verirken, Willem-Alexander’ın ortalarda görünmemesi "kral hasta mı?" sorusunu gündeme getirdi. Eğer kral Cumartesi günü Türkiye maçında da görülmezse, bu söylentiler daha da artacak ve Hollanda'da bir krize neden olabilir.