HTF Gençlik Kolları Futbol Turnuvası Coşkuyla Tamamlandı

Hollanda Türk Federasyon (HTF) Gençlik Kolları, yaz sezonu öncesi düzenlediği futbol turnuvasıyla gençleri bir araya getirdi...


  • Kayıt: 09.07.2024 15:41:17 Güncelleme: 09.07.2024 17:22:01

HTF Gençlik Kolları Futbol Turnuvası Coşkuyla Tamamlandı

Hollanda Türk Federasyon (HTF) Gençlik Kolları, yaz sezonu öncesi düzenlediği futbol turnuvasıyla gençleri bir araya getirdi. 

Utrecht şehrinde gerçekleşen turnuvaya, Hollanda Türk Federasyon bünyesindeki çeşitli teşkilatlar katılım sağladı.

Turnuva, yaş gruplarına göre üç grup halinde lig usulü düzenlendi. Minikler, ortancalar ve büyükler olarak ayrılan liglerde, takımlara Türk devletleri ve Türk coğrafyası adları verildi. 

Büyük bir heyecan ve rekabet içinde geçen maçlar sonucunda minikler liginde Tataristan, ortancalar liginde Kazakistan ve büyükler liginde Doğu Türkistan şampiyon oldu.

Turnuvada dereceye giren takımlar ve tüm futbolcular, turnuva bitiminde kupalar ve madalyalarla ödüllendirildi. 

Ödüller, Hollanda Türk Federasyon Genel Başkanı Murat Gedik, Hollanda Türk Federasyon Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Emin Eroğlu ve Utrecht Türk Kültür Merkezi Başkanı Yavuz Çiftçibaşı tarafından takdim edildi.


Bu etkinlik, hem gençlerin sportif becerilerini geliştirmelerine hem de Türk kültürü ve dayanışmasının pekişmesine katkıda bulundu. 


HTF Gençlik Kolları, bu tür organizasyonlarla gençlere yönelik sosyal ve sportif faaliyetlerine devam edeceğini belirtti.

Utrecht