Hollanda Türk Hakemi Konuşuyor!


  • Kayıt: 17.12.2012 19:03:00 Güncelleme: 17.12.2012 19:03:00

Hollanda 1. Ligi Eredivisie'de görev yapan Türk hakem Serdar Gözübüyük, hafta sonunda yönettiği FC Groningen-VVV Venlo maçında sıradışı tepki gösterdi. Kendisini eleştiren tepki gösteren FC Groningen Teknik Direktörü Robert Maaskant'a cebinden çıkardığı pazubandı gösteren Gözübüyük, Hollanda'da günün konusu oldu.

 

"SAYGI"

 

2011-2012 yılında Hollanda'da yılın hakemi seçilen Serdar Gözübüyük, bu hafta sonu oynanan mücadelede gösterdiği tepki ile maça damgasını vurdu.

 

0-0 biten FC Groningen - VVV Venlo maçının 56. dakikasında Groningen futbolcusu Bacuna'ya kırmızı kart gösteren Gözübüyük, teknik direktör Robert Maaskant'tan büyük tepki aldı. Masskant'ın gösterdiği tepkilere sessiz kalamayan Türk hakem, cebinden çıkardığı 'respeckt' (saygı) yazılı olan kol bandını gösterdi.

 

"PLANLANMIŞ BİR ŞEY DEĞİLDİ"

 

Maç sonrası konu hakkında kendine yöneltilen sorulara cevap veren Gözübüyük "Bu davranışım tamamen kendi inisiyatifimle oldu. Daha önceden planlanmış bir şey değildi. Yeşil sahalarda her geçen gün daha da artan şiddetin önüne geçmek gerekiyor. Yaklaşık iki hafta önce şiddet sonrası ölen yan hakem olayını herkes gördü. Artık herkes birbirine daha saygılı olmalıdır. Bende bu davranışı onun için yaptım. Özellikle Maaskant'a yönelik bir hareket değildi" dedi.