YTB ve BAYKAR arasında örnek iş birliği

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ve BAYKAR Teknoloji ortaklığında mühendislik dallarına ilişkin Türkiye Bursları-BAYKAR Ortak Teknoloji Burs Programı oluşturuldu...


  • Kayıt: 03.12.2022 19:15:11 Güncelleme: 03.12.2022 19:18:21

YTB ve BAYKAR arasında örnek iş birliği

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ve BAYKAR Teknoloji ortaklığında mühendislik dallarına ilişkin Türkiye Bursları-BAYKAR Ortak Teknoloji Burs Programı oluşturuldu. Program çerçevesinde hedef ülkelerin ihtiyaçlarına yönelik 18 ülkeden 200 lisans ve yüksek lisans öğrencisi burslandırıldı.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) Türkiye Bursları ve BAYKAR Teknoloji ortaklığında mühendislik alanlarında Türkiye Bursları -BAYKAR Ortak Teknoloji Burs Programı oluşturuldu. Program kapsamında hedef ülkelerin ihtiyaçlarına yönelik burslandırmalar yapıldı. Burs programına ilişkin YTB ve BAYKAR Tekonoloji arasında bir protokol imzalandı. Mutabakat metnini YTB Başkanı Abdullah Eren ve BAYKAR Tekonoloji CEO’su Haluk Bayraktar imzaladı.

Türkiye Bursları -BAYKAR Ortak Teknoloji Burs Programı çerçevesinde Türkiye’de mühendislik dallarında lisans ve yüksek lisans alanlarında eğitim gören 18 ülkeden 200 uluslararası öğrenciye 4 yıl boyunca burs sağlanacak.

Burs programı sayesinde Türkiye’nin milli teknoloji hamlesi anlayışı hedef ülkelerden eğitim için ülkemize gelen öğrencilere aşılanacak. Bu vesileyle ülkelerinin kalkınmalarında temel rol oynayacak gençler yüksek teknoloji üretiminde ülkeler arasında köprü vazifesi görecek.