Kedim Aslan ve Ben


  • Kayıt: 06.09.2023 15:10:48 Güncelleme: 06.09.2023 18:34:29

Kedim Aslan ve Ben

Atalay Kızılay

Sanki farkında bile olmadan kitaplığın içindeki gizli bir düğmeye dokunmuştum ve bir kapı açılmıştı.

 Normalde de günün belirli zamanlarında tek başıma yürüyen, bir yerde oturup kahve içmeyi, alış veriş yapmayı. 

evde yalnız kalmayı, kendimle vakit geçirmeyi , kitap okumayı, film izlemeyi, birşeyler yazmak için masa başına oturmayı çok seviyordum. 

Hayatın gizli odasına giriş böyle ansızın oldu. Ama biliyor musunuz bence en güzel an oydu işte. Kısacası cennette gitmek isteyenlerin, hayatı cehenneme çevirdiği bu günlerde hayatıma Aslan adını verdiğim yavru kedi dahil oldu. Daha önce de hayvanlara değer verdiğim biliniyordu. Peşimde koşup durmasına, ne yaparsam yapayım beni arayıp bulmasına o kadar alışmıştım ki bu hiç aklıma gelmezdi. Yapım olarak birine dost demem için yalnızlığımdan daha iyi anlaşmam lazım. Hayat sürprizlere gebe işte... Hayatıma dört ayaklı, duman renginde "Aslan" adını verdiğim minik yavrueklendi. İnsanlardan uzak yaşamak bana hiç koymadı. 

Hiç de umursamıyorum, ne de dünyam yıkıldı... Ne de geride kalanlar ben yokum diye perişan oldu...İnsanım diyen kötü insanlar zulmederek, öldürerek, gasp ederek günahlarıyla gidecekler zaten. Kimileri Neron oldup yakacak Roma'yı, kimileri Firavun olup ilahlık taslayacak...

Üzülmeye gerek yok "herkes ölür kimi toprağa gömülür, kimi yüreğe. "Henüz size ne anlatmak istediğini bilmediğiniz yazıların arasında korkarak, heyecanla dolaşıyorsunuz. 

Şu anda Aslan parlak gözleri ve tatlı mırıldanmalarıyla kalbimi kazanmak için kucağımda dolaşıyor. Miskin miskin durmasına da bakın! Meraklı gözleriyle çok tatlı. Utangaç tavırları da çok sevimli.Yanıma usulca uzanan, ayaklarımın etrafında dolanan, kendisini sevdirmek için onca hareket yapan, Aslan'ı uyutupuyurken izlemek gibisi yok! Hayatta öyle seçimler yaptım ki; kazandığım şeyler, kaybettiklerime değdi. Ben kedi köpek ile kafayı bozmadım. Siz insan olduğunuzu unuttunuz. "Ben Artık İnsanı Sevene Değil, Hayvanı Sevene İnanıyorum. Çünkü Artık İnsanı Sevmenin Yolu Menfaatten, Hayvanı Sevmenin Yolu Merhametten Geçiyor.

"Kağıtla kalın, kalemle kalın, insanlığınızla kalın.