BAŞKENT, DÜNYACA TANINMIŞ PASTACILARI...


  • Kayıt: 19.08.2018 03:04:00 Güncelleme: 19.08.2018 03:05:00

BAŞKENT, DÜNYACA TANINMIŞ PASTACILARI KONUK ETMEYE HAZIRLANIYOR


Uluslararası arenada büyük öneme sahip olan “Master Of Cake Başkent Pasta Yarışması ve Pastacılık Festivali”, 22-23 Eylül 2018 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek. Başkent’te ikincisi düzenlenecek olan festivale, tüm dünyadan konusunda uzman profesyoneller katılım sağlayacak. Ankara’da Anadolu Downtown Hotel’de gerçekleştirilecek etkinlikte, birbirinden güzel pastalar katılımcıların beğenisine sunulacak.

 

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan “Uluslararası Master Of Cake Başkent Pasta Yarışması ve Pastacılık Festivali”, pasta sanatına ilgi duyanları bir araya getirecek. Bu sene festivale, 500’ e yakın pastacının katılım sağlaması bekleniyor. Birbirinden güzel pastaların yarışacağı etkinlikte, festivalin birincisi, iki bin TL’lik büyük ödülün sahibi olacak. Festivale, Dr. Paste Şeker Hamurları, Paseksan ve Bella Çikolataları markaları altın sponsor olarak destek olurken bir çok firmada stantı ile yer alacak.


Ankara ve Türkiye için önemli bir kurum olan ATO Ankara Ticaret Odası Master Of Cake Markasına destek olarak sponsorluk ve tanıtım desteği vermektedir.Ato Başkanının katılımı ile gerçekleşecek Ödül Töreninde Ato Başkanının Pastadan Büstü kendilerine hediye edilecek

 

Pasta sanatının değerli isimleri bir araya gelecek


Birbirinden güzel pastaların sergileneceği etkinliğin jüri üyeleri arasında; Taşfed Aşçılar Federasyonu Genel Sekreteri Bayram Özrek, Lefkoşe Üniversitesi Gastronomi Bölümü Öğretim Görevlisi Zihni Türksel,Dünya'da 5 Altın Madalyayı tek bir yarışmada aynı anda alma özelliğine sahip Şef Tuba Geçkil, Tafed Kurucu Başkanı Haşim Demirtaş ve Wacs Dünya Şefler Birliği Üyesi Jeton Taravari yer alacak. Pastacılığın sınırlarının zorlanacağı festivalde, yarışmacılar tarafından hazırlanacak olan pastalar, konusunda uzman jüri üyeleri tarafından değerlendirilecek.


Pasta sanatının sınırları, Master Of Cake Başkent’te aşılacak


Hayal gücü, pasta ve sanatın birleşip sınırlarının ortadan kalkacağı festivalde, özgün tasarımlar 15 ayrı kategoride yarışacak. Etkinlikte, pasta sanatındaki farklı tasarımların sergilenmesinin yanı sıra Milli Takım Kaptanı ve Uluslar arası yarışmalarda bir çok Altın Madalya sahibi olan Tuba Geçkil gibi konusunda uzman profesyoneller eşliğinde ücretsiz atölye çalışmaları gerçekleştirilecek. Etkinlikte, Tuba Geçkil tarafından büyük bir büst çalışması hazırlanacak ve festivale ilk kez katılım sağlayacak olan butik pasta ve modelleme eğitmeni Funda Akay tarafından da ücretsiz olarak ÇiçekEğitimleri verilecek.


Aynı zamanda festivalde Pasta Sanatçısı Ünlü Pasta Eğitmeni Nurcan Özkara tarafından, Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyacak olan, 25 metre karelik bir alanda masal kahramanlarının konu alındığı ve yenilebilir parçalardan oluşan ‘’Masal Köy’’adlı pasta çalışmasına imza atılacak. Ülkemizin önde gelen firmalarının da katılım göstereceği etkinlik, gün boyu demo gösterileri, pastacılık şovları ile devam edecek ve festival ödül töreni ile birlikte sona erecek.