Loyaal Groep’un Hollanda’daki Başarı Hikayesi

Temelleri 2009 yılına dayanan LOYAAL GROEP içinde bulunduğu her sektörde başarısını kanıtlamış bir şirketler topluluğudur...


  • Kayıt: 08.08.2021 11:50:09 Güncelleme: 08.08.2021 11:50:09

Temelleri 2009 yılına dayanan LOYAAL GROEP içinde bulunduğu her sektörde başarısını kanıtlamış bir şirketler topluluğudur. Kurum, köklerindeki yapıyı koruyarak varlık gösterdiği her alanda istikrarlı bir şekilde başarısını sürdürmektedir. İlk adımını eğitim ile atmış olan LOYAAL GROEP, Lahey'deki farklı eğitim kurumları sayesinde 2019 yılında en büyük dershaneler arasında yerini aldı. 2020 yılında ise ´Mister Einstein´ dijital eğitim uygulaması geliştirerek Hollanda´da piyasaya sürdü ve eğitim sektöründe gücüne güç kattı. Bu röportajımızda da farklı alanlarda eğitim almış ve farklı alanlarda faaliyet gösteren dört kardeşin LOYAAL GROEP’a kadar uzanan yolculuğundan bahsedeceğiz.

LOYAAL GROEP hangi sektörlerde faaliyet göstermektedir? Kurucuları kimlerdir?

LOYAAL GROEP Hollanda’da Şahin, Murat, Yasin ve Hamza YILDIRIM kardeşler tarafından yönetilen farklı şirketlerin bir araya getirilmesi ve güç, deneyim ve stratejilerin birleştirilmesi üzerine kurulan bir şirketler topluluğudur. LOYAAL GROEP başarı hikayesine geçmeden önce hangi alanlarda faaliyet gösteriyor ve yönetim kurulunu önce tanıyalım.

LOYAAL GROEP bünyesindeki kurumlar;

• Excellent Academy: Lahey’de özel dershane faaliyeti gösteren ve 2019 yılında en büyük dershaneler arasında yer alan özel bir kurumdur. 90 çalışanı ile yılda 1000’den fazla öğrenciye hizmet sunmaktadır.

• TASA Consultancy: Araştırma ve danışmanlık faaliyetleri yapan özel bir kurumdur.

• InnTech (Innovative Technology): Teknoloji alanında sürdürülebilir programlar ve uçak motoru simülasyonu üzerine araştırma yapan bir kurumdur.

• Webactueel: Web tasarımı, SEO ve dijital medya üzerine yoğunlaşan bir kurumdur.

• CitoMateriaal: İlkokul için eğitim materyalleri gerçekleştiren ve bünyesinde pedagogların, psikologların ve eğitim insanlarından oluşan bir kurumdur.

• Atlas Cultureel Centrum: Kültür, Sanat, Tarih ve Eğitim alanlarında faaliyet gösteren bir dernektir.

• Mister Einstein: İlkokul ve Ortaokul öğrencileri için özel tasarlanan dijital eğitim uygulamasıdır. Henüz yeni olmasına rağmen Hollanda’nın genelinde birçok kişiye eğitim hizmetleri sunuyor.

LOYAAL GROEP Yönetim kurulu üyeleri kısaca tanıyalım.

Şahin Yıldırım Kimdir?

LOYAAL GROEP, yönetim Kurulu Üyesi olan Şahin Yıldırım, Amsterdam Üniversitesi'nde Yüksek Lisansını tamamladı. Ayrıca bünyesinde bulunan Mister Einstein, Excellent Academy ve TASA Consultancy şirketlerinin Strateji, Koordinasyon ve Yönlendirme çalışmalarını yürütüyor. Bundan önce, 2011’de TRT yayımlanan ‘Almanya Treni Belgeseli’ koordinatörlüğünü, 2012 yılında Hollanda Türkiye ilişkilerinin 400.yılı çerçevesinde Hollanda ulusal arşivinde ‘De Prins en Pasha’ sergisi koordinatörlüğünü, 2014 yılında Hollanda'ya Göçün 50.yılı çerçevesinde geniş araştırma yapıp, çalışmasını ’50 yılda, 50 öykü’ (50 jaar, 50 verhalen) adında bir eser yayımlamış ve Hollanda’daki kolektif tarihimizi yeni nesillere anlatmak için “Gurbette” fotoğraf sergisini Türkiye’de farklı illere götürerek ikili ülke ilişkilerine kültürel ve diplomasi katkılarda bulundu.

Murat Yıldırım Kimdir?

LOYAAL GROEP, yönetim Kurulu Üyesi olan Murat Yıldırım, bünyesinde bulunan Finaal Educatie, Excellent Academy ve InnTech genel müdürlüğünün yanı sıra insan kaynakları ve eğitim için gerekli materyal geliştirme çalışmalarını yürütüyor. Delft Üniversitesinde Uçak Mühendisliği üzerine yüksek lisansını ve Türkiye'de insansız hava aracı üzerine araştırma yaptı ve farklı sivil toplumlu kuruluşlarında görevler üstlendi.

Yasin Yıldırım Kimdir? 

LOYAAL GROEP, yönetim kurulu üyesi olan Yasin Yıldırım, mali müşavirlik eğitimini tamamladıktan sonra The Hague University’de Makine Mühendisliği eğitiminini aldı. Şuanda Loyaal Groep bünyesinde bulunan Webactueel ve Loyaal Marketing firmalarının genel müdürlüğünü yürütmektedir. MÜSİAD Hollanda iş adamları Derneğin’de İletişim Başkanlığı yanı sıra Lahey'de bulunan farklı sivil toplum kuruluşlarında görevler üstlenmektedir.

Hamza Yıldırım Kimdir?

LOYAAL GROEP, yönetim Kurulu Üyesi olan Hamza Yıldırım, Mali müşavirlik ve Pilotluk eğitimin tamamladı. Ayrıca bünyesinde bulunan CitoMateriaal kurumunun genel müdürlüğünün yanında LOYAAL GROEP'un genel menajer ve Mali Müşavirlik görevlerini üstlenmektedir.

Loyaal Groep’un amacı ve hedefleri nelerdir?

Şahin Yıldırım: “Aslında farklı kurumlar üzerinden yönetilen şirketlerimizi üç ana dal altında toparlayabiliriz: Eğitim ve Araştırma, Teknoloji ve Tasarım, Kültür ve Tarih. Bizim vizyonumuz mutlak başarının hedef olduğu; dürüst, sürdürülebilir, prensiplerine bağlı, kurumsal bir çatı altında sunulan hizmetlerde kalite ve güvenden ödün vermeden yeni fikir ve idealler doğrultusunda LOYAAL GROEP imzasını nesilden nesile taşımak.

» Eğitim ve araştırma alanında hedefimiz; bilimsel düşünen, öz güven ve özsaygısı yüksek, insan haklarına saygılı, toplumsal ve evrensel sorunların farkında olan, araştıran ve bu sorunlara çözüm üreten, barışçıl, aydın ve ileri görüşlü, entelektüel yönü gelişmiş bireyler yetiştirmek.

» Dijital ve Teknoloji alanında hedefimiz; yeni bilgi tabanlı, akılcı teknikler ve teknolojiler geliştirmek ve bunları insanların hizmetini sunmak.

» Tarih, Kültür ve Sanat ile hedefimiz; Hollanda´da oluşan Kollektif tarihimize sahip çıkmak, kollamak ve yeni nesillere aktarmak. Ayrıca sergi, tiyatro, film günleri, konferans ve öğrenci değişim programları ile ikili ülke ilişkilerine katkı sunmak. “

LOYAAL GROEP gücünü nereden alıyor?

Murat Yıldırım: ”Loyaal Groep şirketler topluluğunun çeşitli alanlarda faaliyet göstererek hızla gelişmesinin ve gücüne güç katmasının ana sebebi özellikle halkımızın talep ettiği ama alanında boşluk olan alanlarda faaliyet göstermesidir. Bizler ayrıca kendi bilgi ve birikimimizin yanında teknoloji ve inovasyon alanında bir ekip kurarak, halkımızın ihtiyaçları doğrultusunda yüksek teknoloji ile farklı fonksiyonları bir birine bağlayarak, güvenilir, bütünleşik ve ileriye yönelik yeni sistemler geliştiriyoruz. Böylece hem riskleri minimum seviyede tutuyor, yeni fırsatları değerlendiriyor ve ileriye yönelik yatırımlar yapıyoruz.”

LOYAAL GROEP kendini bugünden geleceğe nasıl hazırlıyor?

Yasin Yıldırım: “Eskiden uzak görünen her şey artık bize çok daha yakın olmaya başladı. Ticaretten politikaya, eğitimden eğlenceye kadar yaşamımızın her safhasında artık dijital uygulamalar ve bu dijital uygulamanın parçası hâline gelen yeni bir nesil yetişiyor. Aslında bu değişimleri tanımlamakta da artık zorlanmıyoruz; dijital para ve dijital eğitim sistemi gibi terimler, gündelik hayatın bir parçası hâline geldi. Ve eğer siz de geleceğe yön vermek istiyorsanız o zaman bugünden kolları sıvamanız gerekiyor çünkü yarın çok geç olabilir.”

LOYAAL GROEP başarısının sırrı nedir?

Hamza Yıldırım: “Sahip olduğunuz becerileriniz, hayalleriniz ve inancınızın yanında disiplinli ve özverili çalışmanız ve bir birinizle bilgilerinizi paylaşmanız ve yeni bir vizyon ve hedef ancak sizi başarıya ulaştırır. Loyaal Groep’un başarı sırrı da tam buradan kaynaklanıyor.”