“Meriç’in Ötesi” Müzikali Schiedam’da Sahnelendi: Balkan Göçü'nün Duygusal Hikayesi İzleyicilerle Buluştu

Schiedam Het Wennekerpad tiyatro salonunda sahnelenen “Meriç’in Ötesi: Bir Balkan Yolcusu” müzikali, sanatseverlere unutulmaz bir akşam yaşattı...


  • Kayıt: 26.06.2024 19:56:59 Güncelleme: 26.06.2024 20:18:05

 “Meriç’in Ötesi” Müzikali Schiedam’da Sahnelendi: Balkan Göçü'nün Duygusal Hikayesi İzleyicilerle Buluştu

Schiedam Het Wennekerpad tiyatro salonunda sahnelenen “Meriç’in Ötesi: Bir Balkan Yolcusu” müzikali, sanatseverlere unutulmaz bir akşam yaşattı. Balkan Göçü'nün zorlu ve duygusal hikayesini anlatan müzikal, izleyicilere tarihin derinliklerinden etkileyici bir performans sundu.

Zengin Kültürel Miras

Tiyatro sanatçısı Vedat Gültekin’in anlatımıyla sahneye taşınan müzikal, Balkanların zengin kültürünü ve melodilerini başarıyla yansıttı. Şef Nilsu Us yönetimindeki Harmonius Korosu, etkileyici ezgileriyle sahnede adeta bir zaman yolculuğuna çıkardı. Büyük bir ilgiyle izlenen müzikalde, koristler Balkan Göçü’nün zorlu yolculuğunu canlandırarak, izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı.

Duygusal ve Canlı Performanslar

Karakterlerin derin duyguları, izleyicileri tarihin içine çekerken, canlı müzik performansları ve özgün Balkan dansları gösteriye ritim kattı. Orkestranın icra ettiği melodiler, sahnedeki duygusal atmosferi güçlendirirken, kostümler dönemin ruhunu başarıyla yansıtarak izleyicileri göç döneminin atmosferine taşıdı.

İzleyicilerden Büyük Beğeni

Etkinliğin ardından izleyiciler, “Meriç’in Ötesi” müzikalinin hem duygusal hem de tarihsel açıdan zengin bir deneyim sunduğunu belirtti. Gösterinin başarısının ardından konuşan müzikalin şefi Nilsu Us, “Bu projeyi hayata geçirmek bizim için büyük bir onurdu. İzleyicilerimizin gösterimize gösterdiği ilgi ve coşku, emeğimizin karşılığını fazlasıyla verdi. Tüm katılımcılara, destekçilerimize ve sponsorlarımıza teşekkür ediyoruz,” dedi.

Gelecek Planları

Nilsu Us, gösterinin başarısının ardından müzikalin farklı şehirlerde de sahnelenmesi için çalışmalar yapacaklarını belirtti. İzleyicilerden gelen olumlu tepkiler, müzikalin gelecekte daha geniş kitlelere ulaşması için umut verici oldu.

Katkı Sağlayanlar

“Meriç’in Ötesi” müzikalinde görev alan sanatçılar ve orkestranın katkıları, gösterinin başarısında büyük rol oynadı:

Koristler:

- Aysun Kömürcü

- Ayşe Yılmaz

- Cafer Karakuş

- Cemile Tekin

- Elif Kadak

- Fevzi Batuhan Şahiner

- Filiz Akın

- Gülgün Özen

- Gülay Çetinkaya

- Latife Bayram

- Mediha Aslan

- Niyazi Çete

- Salih Öztürk

- Sevinç Soysal

- Sibel Tor

- Tülay Çetinkaya

- Türkan Korkmaz

- Ufuk Ilık

- Yaren Süreyya Sarıözkan

- Zeynep Welink

Anlatıcı ve Reji: Vedat Gültekin  

Metin Yazarı: Emre Kutluğ 

Orkestra:

- Bağlama: Bektaş Pala

- Bağlama: Meryem Aydoğan

- Gitar: Engin Güzelay

- Bas Gitar: Zafer Kaya

- Perküsyon: İbrahim Avcı

- Perküsyon: Cumhur Kuşdemir

- Keman: Sedat Varhan

Bu etkileyici performans, Balkan Göçü’nün unutulmaz hikayesini bir kez daha gözler önüne serdi ve izleyiciler üzerinde derin bir etki bıraktı.

Schiedam / Tarık OKAN