23 Yaşındayız


  • Kayıt: 06.04.2020 22:24:00 Güncelleme: 06.04.2020 22:24:00

23 Yaşındayız

 

Medyanın etkileme gücünü kabul etmek zorundayız. Düşüncelerimizi yaymak için de –ulaşabildiğimiz- her iletişim aracını kullanmalıyız. Her şeyin özgürce söylenebildiği Londra’nın ünlü Hyde Parkı’ndan esinlenerek, her düşünceden düzeyli yazılara yer veren, insanları düşünmeye iten, “Çok sesli, çok renkli, toplumu kucaklayan ve hayata gülümseyen düzeyli bir dergi” PLATFORM. Özgür bir tartışma platformu oluşturup, YENİ ŞEYLER SÖYLENEN ve “bağımlılık yapan bağımsız bir dergi” 

 

Dünya görüşleri ne olursa olsun, evrensel insan haklarına saygı duyan, bağnaz düşünmeyen, ötekilere kucak açan, bende varım diyen herkese açığız. Burası bir buluşma noktası. Küresel köyün delileriyiz biz. Sağ, sol, din, meşrep, ayrımı yapmadan gördüğümüz her kuyuya taş atıyoruz. Bu hem ilgi uyandırıyor, hem de tepki çekiyor. Hollanda gündemini ve siyasetini Türkçe aktaran ve yorumlayan bir dergiyiz. Çok sesliyiz. Hollanda’da aydınlık geleceğe ışık tutmaya çalışıyoruz. Toplumun geneline hitap ediyoruz.  

 

Kadın şimdi 13 yaşında


Hollanda’da hatta Avrupa’da bir ilki başardık.Her ay kadınlara hitap eden düzenli bir dergi çıkarmak gerçekten çok zor. Biz  zora talip olduk ve KADIN’ı çıkarırken düşünen, magazin kültürüyle yetinmeyen, hayatı sorgulayan kadınların da bir dergisi olsun istedik. Mevcut dergi ve gazetelerin içinde ortalama Türk kadınına hitap eden bir dergi yoktu. Piyasadaki dergiler arasında herkesin evine rahatlıkla götürebileceği bir KADIN dergisi de bulunmuyordu. Biz, kadının diğer dergilerde çizilen portreden ibaret olmadığını anlatmak üzere KADIN’ı yayımladık. KADIN ismi hoş tevafuklarla konulmadı.`İnsanların ilk etapta dergiye önyargılarla yaklaşmaması için KADIN’ı isim olarak seçtik. KADIN, muhatabına büyüklük taslamayan, onunla tepeden konuşmayan, akıl vermeye kalkışmayan 13.yaşına giren bir dergidir.


Dergilerimizin bugüne gelmesinde büyük katkısı olan; yazar arkadaşlarımıza, abonelerimize, sponsor olarak yada reklam vermek suretiyle destek olan bütün saygı değer iş adamlarımıza, iş kadınlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.